Lüleburgaz Belediyesi, kente sadece son 4 yılda yaklaşık 100 bin metrekarelik kullanılabilir yeşil alan kazandırdı. Ekipler, yapmış oldukları çalışmalar doğrultusunda kent genelinde tespit edilen belediyeye ait atıl durumdaki alanları vatandaşların kullanabileceği yeşil alanlara dönüştürüyor.

ATIL ALANLAR BİRER BİRER DÖNÜŞÜYOR

Lüleburgaz’da ‘Kuvayi Milliye Destanı’, Dünya Tiyatro Günü’nde sahnelendi  Lüleburgaz’da ‘Kuvayi Milliye Destanı’, Dünya Tiyatro Günü’nde sahnelendi 

2019’a kadar 383 bin 594 metrekare kullanılabilir yeşil alanın bulunduğu Lüleburgaz’da atıl alanların yeşil alana dönüştürülmesiyle toplam 481 bin 457 metrekareye yükseldi. Bununla birlikte 2019’a kadar 21 adet parkın yer aldığı Lüleburgaz’da 8 adet park ve 1 adet hobi bahçesi daha vatandaşın hizmetine sunuldu.

LÜLEBURGAZ’IN ARTIK KENT ORMANI VAR

Lüleburgaz Belediyesi 2021 yılında piknik alanıyla hizmete sunduğu 973 dönümlük Lüleburgaz Kent Ormanı’nı Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan 20 yıllığına kiralayarak Lüleburgaz’a kazandırdı. Lüleburgazlılar'ın uzun yıllardır hayali olan Kent Ormanı, atıl ve kötü niyetli kişilerin kullandığı bir alanken, Lüleburgaz Belediyesi tarafından tamamen güvenli hale getirildi. Gelecek aylarda, içerisinde Kır Kahvesi ile çocuklar için Masal Vadisi’nin de yer alacağı ikinci etap, vatandaşın hizmetine girecek.