Küçükçekmece Halkalı'da bir sitede bulunan kafenin kirasına, yönetim tarafından zam yapılmak istenince ortalık karıştı. Kalabalık bir grupla kafeye gelen site yönetimi ile kafe sahipleri arasında silahlı kavga çıktı. Kavgada 13 kişi yaralandı. Olay sonrası 8 kişi gözaltına alındı.

Olay, saat 15.00 sıralarında Halkalı Merkez Mahallesi'nde meydana geldi. Bir sitenin giriş katındaki kafenin kirasına site yönetimi yüksek oranda zam yapmak istedi. Kafe sahipleriyle, site yönetimin arasında bir süredir zam nedeniyle tartışma yaşanıyordu.

Kılıçdaroğlu: Ortak adayımız Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacak Kılıçdaroğlu: Ortak adayımız Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacak

Bugün ise kalabalık grupla kafeye gelen site yönetimi ile kafe sahipleri arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.

Ateşli silahların da kullanıldığı kavgada 13 kişi yaralandı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılar olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından çevredeki hastanelere sevk edildi.

Küçükçekmece Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, çıkan kavganın silahlı çatışmaya dönüşmesiyle 13 kişinin yaralandığı ve olaya ilişkin 8 kişinin 7 ateşli silahla birlikte gözaltına alındığı belirtildi.