Kılıçdaroğlu: Devleti, mafya bozuntularına ve kirli paralarına çamaşırhane yapanların, Allah bin belasını versin Kılıçdaroğlu: Devleti, mafya bozuntularına ve kirli paralarına çamaşırhane yapanların, Allah bin belasını versin

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta dün Federal Banka'ya elinde silahla dalan Bassam el Şeyh Hüseyin, babasının hastane faturalarını ödeyebilmek için tüm Lübnanlılar gibi bankada dondurulmuş hesabından para çekmekte ısrar etti.

"220 BİN DOLARI BANKADA AMA ERİŞEMİYOR"

Tüm Lübnanlılar gibi 2 yıldır erişemediği hesabındaki 220 bin doların bir kısmını isteyen Hüseyin, elindeki tüfeği sallarken üzerine benzin döküp yakmakla tehdit etti.

Crowds gather in the street outside the Federal Bank in Beirut’s Hamra district

The Guardian'da yer alan habere göre, toplanan kalabalık da eylemciye destek ve hatta hayranlıklarını bağırarak dile getirdi. Dışarıda bekleyenlerden "Seninleyiz Bassam, paranı almadan çıkma" gibi sloganlar yükseldi.

"TÜM LÜBNAN ONUN YAPTIĞINI YAPMAK İSTİYOR"

Hasan Mula adlı Lübnanlı "Gerçek bir soyguncu değil ki. Sadece kendisine ait olanı istiyor. Sevgili liderlerimiz milyarlarca dolarlarını Merkez Bankası'nın yardımıyla İsviçre'ye gönderirken biz burada ıstırap çekiyoruz. Tüm Lübnan şimdi onun yaptığını yapmak istiyor aslında" dedi.