Lübnan Dışişleri Bakanı Fransa Dışişleri Bakanı ile yemekteyken koronavirüs olduğunu öğrendi

Lübnan Dışişleri Bakanlığı Ofis Başkanı Hadi Hashem, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ile yemekteyken koronavirüs testinin pozitif olduğunu öğrendi.Lübnan Dışişleri Bakanı Fransa D...

DÜNYA 26.07.2020 - 08:36 26.07.2020 - 08:36

Lübnan Dışişleri Bakanlığı Ofis Başkanı Hadi Hashem, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ile yemekteyken koronavirüs testinin pozitif olduğunu öğrendi.

Lübnan Dışişleri Bakanı Fransa Dışişleri Bakanı ile yemekteyken koronavirüs olduğunu öğrendi.YEMEKTEN HEMEN AYRILDILübnan Dışişleri Bakanlığı Ofis Başkanı Hadi Hashem, koronavirüseyakalandı. Hashem, virüse yakalandığını Lübnan'a resmi ziyarette bulunan Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ile yemekte olduğu sırada öğrendi. Başkan Hadi Hashem yaptığı açıklamada, “Öğle yemeğinde olduğum sırada hastaneden test sonucumun pozitif çıktığına dair telefon aldım. Test sonucumu öğrendikten sonra hızlıca yemeği terk ettim ve herkesi bilgilendirdim” ifadelerini kullandı.

DİĞER YETKİLİLERİN TESTİ NEGATİF

Hadi Hashem, 27 Temmuz'a kadar evde karantina altında olacağını ifade ederken, “Beklenmedik bir test sonucu ile karşılaştım. Fakat önemli olan virüs seviyesinin düşük olması ve bulaşıcı olmaması” dedi. Olayın ardından Lübnan Dışişleri Bakanı Nassif Hitti'ye yapılan test sonucu ise negatif çıktı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@