Karamollaoğlu’ndan Erdoğan’a cevap: Daha kısa pantolonunlayken, ben Erbakan ile çalıştım Karamollaoğlu’ndan Erdoğan’a cevap: Daha kısa pantolonunlayken, ben Erbakan ile çalıştım

Gazeteci Levent Gültekin'e yönelik saldırı ile ilgili soruşturmada gözaltındaki üç kişiden ikisi tutuklandı. Şüpheliler, Gültekin'i tanımadıklarını iddia etti.

Gazeteci Levent Gültekin'in 8 Mart'ta bir televizyon programına katılmak için gittiği Bakırköy'de bir grubun saldırısına uğramasına ilişkin soruşturmada gözaltına alınan 3 şüpheliden 2'si tutuklandı. Gültekin'i, Bakırköy Cevizlik Mahallesi'nde 8 Mart'ta darp edilmesine ilişkin gözaltına alınan 3 zanlı, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Bakırköy Adliyesine sevk edildi. AA'nın aktardığı habere göre, savcılıkta ifade veren şüphelilerden M. E.K, üniversite öğrencisi olduğunu anlatarak, olay günü yüksek sesle konuştukları için adını sonradan öğrendiği Levent Gültekin'in kendilerine "ne bağırıyorsunuz" diyerek, küfür ettiğini öne sürdü. Kendilerinin de bunun üzerine Gültekin'i uyardığını aktaran şüpheli M.E.K, savcılıktaki ifadesinde şu iddialarda bulundu: "Ö.D., Levent Gültekin'i uyardı fakat şahıs dinlemeyince ve Ö.D.'nin üzerine yürüyünce Ö.D. de şahsa yumruk salladı. Yumruğun neresine geldiğini bilmiyorum. Bu esnada etrafımızda daha önce tanımadığım kalabalık bir grup belirdi. Ben grubu görünce korkarak uzaklaştım. Ben müştekiye vurmadım. Ayırmak için araya girdim. Daha sonra haberlerde olayı öğrenince kendim teslim oldum. Bir husumetim yoktur. Bildiğim kadarıyla diğerlerinin de husumeti yoktur. Olay sebebiyle toplanan kalabalığın kim olduğunu ve neden toplandığını bilmiyorum. Olay sebebiyle pişmanım." Şüpheli Ö.D. de kendi aralarında yüksek sesle konuştukları sırada, Levent Gültekin'in kendilerine küfür ettiğini iddia etti. Gültekin'in üzerine gelmesi nedeniyle onu omzundan iteklediğini belirten Ö.D., "Bu esnada yanımıza insanlar gelmeye başladı. Ben gelen kalabalığı müştekinin arkadaşları olduğunu düşündüm ve bu sebeple müştekinin sağ omzuna yumruk attım ama yumruk nereye geldi bilemiyorum" dedi. Müştekiyi önceden tanımadığını, herhangi bir husumetinin olmadığını ifade eden Ö.D., olay nedeniyle pişman olduğunu söyledi. Cumhuriyet savcısı sorguları tamamlanan 3 şüpheliyi tutuklanması istemiyle nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk etti. Şüphelilerden M.E.K. ve Ö.D.'nin "yaralama" suçundan tutuklanmasına karar veren hakimlik, 18 yaşından küçük şüpheli M.A.D'nin hakkında ise adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakılmasına hükmetti.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Bakırköy’deki Halk TV’nin merkez binası önünde gazeteci ve yazar Levent Gültekin’e yaklaşık 25 kişilik bir grup tarafından düzenlenen saldırıyla ilgili soruşturma başlatılmıştı. Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş, Bakırköy Kaymakamı Nazmi Günlü’nün kendisini arayarak, “Levent Gültekin’e saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldı. 5-6 Ekip güvenlik kamerası görüntülerini inceliyor” bilgisini verdiğini aktarmıştı.