HDP; depreme yönelik tespit ve çözüm önerilerini açıkladı: İşte o 12 madde HDP; depreme yönelik tespit ve çözüm önerilerini açıkladı: İşte o 12 madde

Levent Gök’ün kaleme aldığı ve İmge Kitapevi’nin yayınladığı “Roboski-Uludere’nin Gözyaşları” adlı kitap dördüncü baskıya ulaştı. Levent Gök’ün dün Kadıköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde Caddebostan Kültür Merkezi’ndeki imza günü ve söyleşisi yoğun ilgi gördü.

İmza gününe, sinema oyuncusu Kadir İnanır, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, CHP İstanbul Milletvekilleri Mehmet Akif Hamzaçebi, Gürsel Tekin ve Sibel Özdemir, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Odabaşı, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP İstanbul il yöneticileri ve ilçe başkanları ile HDP İstanbul İl Eş Başkanı Ferhat Encü de katıldı.

Roboski katliamının gelişimini, hava harekatı kararının nasıl alındığını, hayatını kaybedenlerin portrelerini, ailelerin adalet arayışını işleyen kitabın önsözünü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yazdı. Geliri Roboskili ailelere verilecek olan kitabın bir sonraki imza günü İzmir olacak.