Milyonlarca genci yakından ilgilendiren Kredi ve Yurtlar Kurumu borçları düzenlemesine dair yeni detaylar ortaya çkıtı.

3 milyon 157 bin genç aldıkları kredinin sadece anaparasını geri ödeyecek. Bu kapsamda 26 milyar liranın üzerinde bir yük gençlerin üzerinden kaldırılmış olacak.

812 BİN ÖĞRENCİ SADECE ANA PARAYI ÖDEYECEK

Düzenlemeden mezun olup geri ödemesi başlayacak 1 milyon 49 bin kişi de faydalanacak. Kredi alıp henüz mezun olmayan 812 bin öğrenci de sadece anaparayı ödeyecek.

İKİ BAKANLIK ORTAK ÇALIŞACAK

Peki, kredisinde ana para harici enflasyon farkı ödeyenlerin, borcu vergi dairesine aktarılanların, yapılandırmadan faydalananların durumu ne olacak? İşte, bu soruların yanıtları için Gençlik ve Spor Bakanlığı harekete geçti. Konu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. O çalışma Hazine ve Maliye Bakanlığı’na gönderilecek.

Yıldırım Kaya, Milli Eğitim Bakanı'na seslendi: Önce öğretmen ihtiyacını gider, sonra köy okullarına bak Yıldırım Kaya, Milli Eğitim Bakanı'na seslendi: Önce öğretmen ihtiyacını gider, sonra köy okullarına bak

DÜZENLEME MECLİS AÇILINCA GÜNDEME ALINACAK

TRT Haber’in haberine göre; İki bakanlık istişare edecek. Yüksek öğrenim kredi ve yurtlar kurumu kanunu da incelenecek. Gereken yasal düzenlemeler ekim ayında meclis açılınca gündeme alınacak.