Davutlar'da bulunan jeotermal kaynakları sağlık turizmi alanında en doğru biçimde kullanmak amacıyla çalışmalarına devam eden Kuşadası Belediyesi yetkilileri, Balıkesir'in Sındırgı Belediyesi'nin ardından jeotermal alanında önemli bir kent olan Afyonkarahisar’ı ziyaret etti. Ziyarete Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Çengel ile jeotermal alanda kaynak yaratmak ve yatırım yapmak amacıyla belediye bünyesinde kurulan Ada Davutlar Jeotermal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Umut Şenol katıldı.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve AFJET Genel Müdürü İsmail Kara ile bir araya gelen konuk heyet, daha sonra Türkiye’nin en büyük jeotermal turizm termal hattına sahip AFJET’i ziyaret etti. AFJET’in otellerle yapmış olduğu çalışmalar, konutların ısıtılması, jeotermal elektrik üretimi ile ilgili yürüttüğü projeler hakkında AFJET Genel Müdürü Kara’dan bilgi alan yetkililer, tesiste incelemelerde bulundu.

İBB, kentsel dönüşüm sürecinde 4 bin 500 lira kira ve faiz desteği sağlayacak İBB, kentsel dönüşüm sürecinde 4 bin 500 lira kira ve faiz desteği sağlayacak