Küresel İklim Grevi dijital ortam gerçekleştirilecek

Küresel İklim Grevi'nin koronavirüs salgını nedeniyle sosyal medyada yapılacağı duyuruldu. Fridays For Future sosyal medya platformlarından kendilerinin etiketlenmesi durumunda, her etiketleyen ki...

EKOLOJİ-ÇEVRE 24.04.2020 - 12:58 24.04.2020 - 12:58 Dokuz8 Haber

Küresel İklim Grevi'nin koronavirüs salgını nedeniyle sosyal medyada yapılacağı duyuruldu. Fridays For Future sosyal medya platformlarından kendilerinin etiketlenmesi durumunda, her etiketleyen kişi için bir ağaç dikeceğini açıkladı.

İklim aktivistleri #ClimateStikeOnline ve #DigitakStrike hashtagleri ile yapılacak online eylem ile haftalık iklim grevlerini dijital hale getiriyor.24 Nisan Dünya Günü'nün 50’nci yıldönümü dolayısıyla bugüne yapılan çağrı, dünyanın dört bir yanındaki çevre örgütleri tarafından desteklendi.Dayanışma göstermek, iklim adaletine ivme kazandırmak ve farkındalığı artırmak için kampanyaya katılmak isteyenlere, dövizleriyle çekilmiş bir fotoğraf ya da verecekleri mesajın video kayıtlarını tüm sosyal medya platformlarında paylaşmaları için çağrı yapıldı.

HER PAYLAŞIM BİR AĞAÇ

Fridays For Future (Gelecek İçin Cuma) sosyal medya platformlarından kendilerinin etiketlenmesi durumunda, her etiketleyen kişi için bir ağaç dikeceğini duyurdu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@