İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde belirlenen bir adrese yapılan operasyonda, kullanılmış tütün ve mamullerinden, yeniden kullanılmak üzere çıkarılmış 88 bin 500 adet bandrol, 11 bin 200 adet makaron ve 2 bin 440 adet tütün kâğıdı ele geçirildi. Operasyonda, 1 şüpheli de gözaltına alındı.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, polis, Küçükçekmece ilçesi İnönü Mahallesi’nde yer alan bir adreste tütün ürünlerine ait bandrollerin yasal olmayan bir şekilde piyasaya sürüldüğü bilgisi üzerine harekete geçti. Polis ekipleri, dün söz konusu adrese operasyon düzenledi. Operasyonda, kullanılmış tütün ve tütün mamullerine ait bandrollerin kimyasal madde yardımı ile sökülüp tekrardan kullanıma hazır hale getirildiği ve piyasaya sürülmeye hazırlandığı tespit edildi. İ.K. isimli şüpheli gözaltına alındı.

Adreste yapılan aramalarda; bu şekilde üretilen 88 bin 500 adet sigara bandrolü ve rulo şerit halinde olan bandrol, 11 bin 200 adet makaron ve 2 bin 440 adet tütün kâğıdı, 10 top bandrol üzerine yapıştırmak için kullanılan rulo kâğıt ele geçirildi.

Manisa Gördes'e prestij cadde Manisa Gördes'e prestij cadde

Operasyonda, İ.K. adlı şüpheli gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerin ardından mahkemeye çıkarılan İ.K. kaçakçılık ve belgede sahtecilik suçlamalarından yapılan işlemlerin ardından serbest bırakıldı.