31 Temmuz'da yapılan KPSS sınavında, sınav sorularının aynısını deneme kitapçığında yayınlayan Yediiklim Yayınları'nın bir cemaatle bağlantısı olduğu iddia edildi.

T24'ün konuyla ilgili haberine göre; aynı adlı dersaneleri de olan Yediiklim Yayınları'nın halen devlette etkin olarak faaliyet yürüten ve önemli devlet kurumlarında mensupları bulunan bir tarikatla bağlantısının bulunduğu tespit edildi. 

Bitlis’te koyunlarını otlatan 18 yaşındaki Yusuf Uluğ askeri cismin patlaması sonucu ağır yaralandı Bitlis’te koyunlarını otlatan 18 yaşındaki Yusuf Uluğ askeri cismin patlaması sonucu ağır yaralandı

Aynı dershane üzerinde devam eden araştırmalarda, burada eğitim gören ve son KPSS’ye giren 21 adayın cevap kağıtlarındaki yanıtların bire bir aynı olduğu belirlendi. DDK uzmanlarının soruşturmayı bu yönüyle derinleştirdiği öğrenildi. 

Gazeteci Barış Terkoğlu daha önce söz konusu yayınevinin tarikat bağlantısına dikkat çekmişti. 2014 KPSS’deki bazı soruların da Tarihin Pusulası adlı kitaptaki sorularla birebir örtüştüğünü hatırlatan Terkoğlu, söz konusu kitabı şimdi Yediiklim grubundan “Doğru Tercih” yayınlarının bastığına dikkat çekmişti.