Muğla Köyceğiz'de 29 Temmuz'da çıkan yangın hızla yayılırken, kırsal bölgedeki Çayhisar Mahallesi tahliye edilmeye başlandı.

Gözden kaçırmayın

“Ali İsmail Korkmaz Yaşam Ödülü”nün sahibi Gezi davası tutukluları “Ali İsmail Korkmaz Yaşam Ödülü”nün sahibi Gezi davası tutukluları

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde Perşembe günü başlayan orman yangını henüz kontrol altına alınamadı. Yangına havadan ve karadan müdahale devam ederken, alevlerin tehdit ettiği Çayhisar Mahallesi'nin boşaltılması yönünde karar verildi.

Kaymakamlık, “İlçemiz Çayhisar Mahallesi'ne bağlı Kavacık mevkii, tedbir amaçlı boşaltılmaktadır” açıklamasında bulundu.

"5 NOKTADA SÖNDÜRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR"

ANKA'nın aktardığına göre, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, ilçede devam eden orman yangını ile ilgili 5 noktada söndürme çalışmalarının devam ettiğini belirtti ve şunları kaydetti:

“İlçemizde yangını söndürmek için büyük gayret gösteriliyor. Uçak, helikopter ve birçok orman işçisi ve arazözün yanı sıra sivil halk, Yayla, Zeytinalanı, Pınarköy ve Çayhisar’daki beş noktada devam eden yangına müdahale ediyor. Yangın çok geniş ve zorlu bir alanda, birçok noktada devam ediyor. Arazi şartlarında çalışma imkanı olmuyor. Müdahale, birçok noktada sadece havadan sürdürülüyor.”