Koton Türkiye genelinde 275, yurt dışında ise toplam 159 mağazası olan bir giyim markasıdır. Türkiye’de kurulup sınırlarını ülke dışına taşıyan Koton mağazalarında bugün 10.000’den fazla çalışan vardır.

Binlerce kişiye istihdam sağlayan Koton maaşı ne kadar olduğu merak ediliyor ve araştırılıyor. 2024 yılı itibari ile güncellenen Koton maaşlarını yazdık.

İşte merak edenler için Koton maaşları ve çalışma detayları…

Koton Maaslari 2

Koton Maaşları Ne Kadar?

Öğretmen ve subay bir çiftin ticarete atılma kararı ile kurulan Koton, bugün 434 mağaza ile 28 ülkede hizmet vermektedir. Koton; kadın, erkek ve çocuk giyim, aksesuar, iç giyim, ev tekstili gibi birçok ürün satışı sunmaktadır.  

Hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde birçok kişiye istihdam sağlayan Koton çalışma saatleri ve maaşları araştırılıyor. 

Koton maaşları, pozisyona, deneyime, çalışılan şehre ve kıdeme göre değişiklik göstermektedir. Peki, buna göre Koton ne kadar maaş veriyor?

2024 yılında Koton maaşları aşağıdaki gibidir:

KIDEM

MAAŞ

Tam zamanlı Koton maaşları

17.000 Türk Lirası

Yarı zamanlı Koton maaşları

8.000 Türk Lirası

Mağaza müdürü Koton maaşları

22.000 Türk Lirası


NOT: Yukarıdaki tabloda verilen maaşlar, taban fiyatlardır. Asgari ücret üzerinden hesaplanan maaşlar; kıdem, deneyim gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Tam Zamanlı Koton Maaşları

Koton’da tam zamanlı çalışanlar, mağazalarında çeşitli pozisyonlarda görev alırlar. Bu pozisyonlar arasında satış danışmanlığı, kasiyerlik gibi pozisyonlar yer alır. Koton’da tam zamanlı maaşlar ise, pozisyona, deneyime, çalışılan şehre ve kıdeme göre değişiklik göstermektedir. Buna göre Koton tam zamanlı çalışan maaşlarını yazdık…

2024 yılında tam zamanlı çalışan Koton maaşları aşağıdaki gibidir:

  • Tam zamanlı Koton maaşları en düşük 17.000 TL olarak belirlenmiştir.
  • En yüksek tam zamanlı çalışan Koton maaşları ise 19.000 TL olarak güncellenmiştir.

İlgili İçerik: LC Waikiki Maaşları 2024: Personel Maaşları Ne Kadar? Kasiyer, Depo…

Koton Maaslari 3

Yarı Zamanlı Koton Maaşları

Koton’da yarı zamanlı çalışma imkanı mevcuttur ve mağazalarda satış danışmanı, kasiyer, depo elemanı gibi pozisyonlarda yarı zamanlı çalışılabilir. Koton’da yarı zamanlı maaşlar, pozisyona, deneyime, çalışılan şehre ve kıdeme göre değişiklik göstermektedir. Buna göre Koton yarı zamanlı çalışan maaşlarını yazdık…

2024 yılında yarı zamanlı Koton maaşları aşağıdaki gibidir:

  • Yarı zamanlı (part time) çalışan Koton maaşları en az 8.000 TL olarak belirlenmiştir. 
  • Koton part time maaş 2024 yılında en yüksek 10.000 TL olarak güncellenmiştir.

Koton Mağaza Müdürü Maaşları

Koton mağaza müdürü, mağazanın günlük operasyonlarından sorumlu kişidir. Mağaza müdürünün, mağazanın satış ve kar hedeflerine ulaşmasını sağlamak, mağazanın günlük operasyonlarını yönetmek ve yönetim kuruluna günlük rapor vermek gibi görevleri vardır. Koton’da mağaza müdürü maaşları, pozisyona, deneyime, çalışılan şehre ve kıdeme göre değişiklik göstermektedir. Buna göre Koton mağaza müdürü maaşlarını yazdık…

2024 yılında Koton mağaza müdürü maaşları aşağıdaki gibidir:

  • Mağaza müdürü Koton maaşları 2024 yılı itibariyle 22.000 TL olarak güncellenmiştir. 
  • Koton mağaza müdürü maaşları en yüksek 29.000 TL olarak belirlenmiştir.

Koton maaş 2024 yılında ne kadar olduğunu detayları ile yazdık, şimdi diğer merak edilenlere yer verelim…

Koton Maaslari 4

Koton Maaşları Hangi Bankaya Yatıyor? Çalışma Şartları Neler?

1988 yılında İstanbul’da Yılmaz Yılmaz ve Gülden Yılmaz çifti tarafından kurulan Koton maaşları ile ilgili bir diğer araştırılan konu ise maaşların hangi bankaya yattığı ve çalışma şartlarının nasıl olduğudur. 

Koton çalışanları maaşın hangi bankaya yattığını araştırıyor. Koton maaşları, İşbank üzerinden yatırılmaktadır. Fakat bazı durumlarda Yapıkredi gibi farklı bir bankaya da yatabilir. Peki, Koton maaşları ne zaman yatar? 

Koton maaşlarının yatma tarihi, maaş bordrosunda belirtilen ödeme gününe göre değişiklik gösterir. Genel olarak Koton maaşları, her ayın son iş günü veya takip eden ilk iş günü bankaya yatırılır.

Koton Çalışma Şartları

Koton’da çalışanlar için part-time ve full-time olmak üzere iki farklı çalışma sistemi bulunmaktadır. Part time çalışanların maaşları genellikle asgari ücretin yarısı seviyesindedir ve haftada 30 saat çalışma şartı bulunmaktadır. Part time çalışanlar, diğer personellerle yer değişikliği yapabilirler, ancak haftalık 30 saat çalışma zorunluluğunu yerine getirmeleri gerekmektedir.

Koton, sektör ortalamasına uygun maaş ve yan haklar sunmaktadır. Maaşlar, pozisyonun gerektirdiği beceri ve deneyime göre belirlenmektedir. Yan haklar arasında ise yemek yardımı, yol yardımı, sağlık sigortası, emeklilik sigortası ve izin hakları yer almaktadır.

Ayrıca, Koton’da çalışmak için en az lise mezunu olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak ve satış sektöründe veya ilgili bir alanda deneyim sahibi olmak gerekmektedir.

Koton Maaslari 5

Koton Çalışma Saatleri

Koton mağazalarının çalışma saatleri, mağazanın konumuna göre değişiklik göstermektedir. Alışveriş merkezi içinde yer alan Koton mağazaları sabah 10.00’da açılmakta ve akşam 22.00’de kapanmaktadır. Buna karşılık, alışveriş merkezi dışında bulunan Koton mağazaları sabah 09.00’da açılıp akşam 21.00’de kapanmaktadır.

Koton mağazaları hafta sonları, yani Cumartesi ve Pazar günleri de hizmet vermeye devam etmektedir. Ayrıca, dini bayramlarda ve resmi tatillerde de açık olan Koton mağazaları, müşterilerine kesintisiz hizmet sunmaktadır.