Koronavirüsün ilk ortaya çıktığı Çin'de bu defa hantavirüs görüldü: 1 ölü

Koronavirüs salgınının ilk ortaya çıktığı Çin'de bu kez ise kemirgenler yoluyla insanlara bulaşan ve öldürücü olan hantavirüs çıktı.Hantavirüsün, Kırım Kongo kanamalı ateşi hastalığından dah...

DÜNYA 24.03.2020 - 16:01 24.03.2020 - 16:01

Koronavirüs salgınının ilk ortaya çıktığı Çin'de bu kez ise kemirgenler yoluyla insanlara bulaşan ve öldürücü olan hantavirüs çıktı.

Hantavirüsün, Kırım Kongo kanamalı ateşi hastalığından daha tehlikeli olduğu belirtiliyor.

ÇİN'İN YUNNAN BÖLGESİNDE ORTAYA ÇIKTI

Çin'in Yunnan bölgesinde bir kişi hantavirus nedeniyle otobüste öldü. Otobüsteki 32 kişi karantinaya alındı. Virüs kemirgen dışkısından veya enfekte kemirgenden insana geçiyor.Dünya ölümcül yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele ederken Çin'den başka bir virüs haberi daha geldi. Çin'e yakınlığıyla bilinen ve İngilizce yayın yapan Global Times'ın haberine göre; Yunnan'dan Shandong'a otobüsle dönen bir kişi hayatını kaybetti ve yapılan testte hantavirüsün pozitif olduğu belirlendi. Otobüsteki diğer 32 yolcuya da test yapıldı.

KIRIM KONGO'DAN DAHA TEHLİKELİ

Kemirgenler yoluyla insanlara bulaşan ve öldürücü olan hantavirüsün, Kırım Kongo kanamalı ateşi hastalığından daha tehlikeli olduğu belirtiliyor.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@