"Koronavirüsün delta varyantı dünya genelinde baskın tür haline gelebilir"

DSÖ, Covid-19’un ilk olarak Hindistan’da tanımlanan Delta varyantının dünya genelinde baskın tür haline gelebileceği konusunda uyardı.DSÖ baş uzmanı Soumya Swaminathan, ilk olarak Hindistan...

DÜNYA 20.06.2021 - 17:36 20.06.2021 - 17:36 Dokuz8 Haber

DSÖ, Covid-19’un ilk olarak Hindistan’da tanımlanan Delta varyantının dünya genelinde baskın tür haline gelebileceği konusunda uyardı.

DSÖ baş uzmanı Soumya Swaminathan, ilk olarak Hindistan’da görülen Covid-19 Delta varyantına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. DSÖ, Covid-19’un ilk olarak Hindistan’da tanımlanan Delta varyantının dünya genelinde baskın tür haline gelebileceği konusunda uyardı. İngiltere’de en yaygın tür haline gelen varyantın, ABD ve Almanya’da da hızla yayılabileceğinin altı çizildi.

"VARYANT BULAŞICILIĞI ARTTIRDI"

Varyantın bulaşıcılığının arttığını ve koronavirüsün küresel olarak baskın türü olma eğiliminde olduğunu dile getiren Swaminathan, İngiltere’de de en yaygın tür haline gelen Delta varyantın Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) ve Almanya’da da hızla yayılabileceği uyarısında bulundu.

İNGİLTERE'DE DELTA VARYANTI BİR HAFTADA YÜZDE 79'LUK ARTIŞ OLUŞTURDU

İngiltere’de Delta varyantı vakalarında, son bir haftada yüzde 79’luk bir artış olmuştu. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) Direktörü Rochelle Walensky de Delta varyantının ABD’de en baskın tür olmasını beklediklerini söylemişti. Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, Berlin’de düzenlediği basın toplantısında, Delta varyantının Almanya'da hızlı bir şekilde yayılabileceğine ilişkin ikazda bulunmuştu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@