Koronavirüsü yenen en yaşlı insan oldu

İtalya'da 1920 yılında İspanyol gribini yenmişti 104 yaşındaki bir kadın şimdi de koronavirüsü yendi.Çin'de ortaya çıkan ve dünyayı etlkisi altına alan koronavirüsün en çok etkili olduğu ülk...

DÜNYA 06.04.2020 - 11:13 06.04.2020 - 11:13

İtalya'da 1920 yılında İspanyol gribini yenmişti 104 yaşındaki bir kadın şimdi de koronavirüsü yendi.

Çin'de ortaya çıkan ve dünyayı etlkisi altına alan koronavirüsün en çok etkili olduğu ülkelerin başında gelen İtalya’nın Biella kentinde bulunan bir huzurevinde yaşayan 104 yaşındaki Ada Zanusso’ya, kusma, yüksek ateş ve nefes darlığı şikayetleri üzerine 17 Mart’ta hastaneye kaldırıldıktan sonra yapılan testler sonucunda koronavirüs teşhisi konuldu. Daha önce, aynı huzurevinde yaşayan 20 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.

KORONAVİRÜSÜ YENEN EN YAŞLI İNSAN OLDU

Hastalığı yenen Zanusso, dünya üzerinde koronavirüsü yenen en yaşlı insan oldu. İyileşmesini büyük bir sevinçle karşılayan doktorlar, Zanusso’yu 'umut ışığı' olarak görüyor. Zanusso, 1918-1920 yılları arasında ortaya çıkan salgında yakalandığı hastalığı da yenmişti.

DOKTORU ANLATTI: AYAĞA KALKTI YATAKTA YATMIYOR

Zanusso’nun doktoru Carla Furno Marchese, "Ayağa kalktı, yatakta yatmıyor ve sandalyesine yürüyebiliyor. İyileşmesi bizim için büyük bir sevinç ve bu zor günlerde acı çeken herkes için umut ışığı oldu" dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@