'Koronavirüse yakalanan hasta kanser hastalığını yendi'

Koronavirüse yakalanan lenfoma tanısı konulan bir hastanın, hiçbir tedavi işlemi görmeden kendiliğinden iyileşerek sağlığına kavuştu.ABD’nin Connecticut eyaletinin New Haven kentinde bulunan...

SAĞLIK 11.01.2021 - 11:06 11.01.2021 - 11:06 Dokuz8 Haber

Koronavirüse yakalanan lenfoma tanısı konulan bir hastanın, hiçbir tedavi işlemi görmeden kendiliğinden iyileşerek sağlığına kavuştu.

ABD’nin Connecticut eyaletinin New Haven kentinde bulunan özel bir üniversite olan Yale Üniversitesi'nde görevli Dr. Mehmet Emin Adin, 61 yaşındaki lenfoma tanısı konan bir hastanın aynı zamanda koronavirüse yakalandığını, hastanın dört ay sonra kendiliğinden iyileştiğini kaydetti ve bunun sebebinin virüse karşı bağışıklık yanıtının kanser hücrelerine de saldırması olduğunu ifade etti.Adin, konuyla ilgili araştırmanın ve, "61 yaşında lenfoma tanısı alan bir hasta hemen sonrasında COVID-19’a yakalanıyor. Herhangi bir lenfoma tedavisi veya kortizon almamasına rağmen, lenfoması 4 ay sonra kendiliğinden iyileşiyor. Virüse karşı oluşan bağışıklık yanıtının kanser hücrelerine de saldırdığı düşünülüyor" ifadelerini kullandı.Adin, "Kanserde bağışıklık sistemi merkezli tedaviler son yıllarda hız kazandı. İnsanın var olan bağışıklık sistemini kansere karşı eğitmek herhalde kanserin sonunu getirecek en kolay uygulama olacaktır. Çok uzak mı o günler? Bilemiyoruz. Bakarsınız mRNA aşıları bunu da başarır" görüşünü paylaştı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@