Koronavirüs yayılıyor: Mardin'de 2 mahalle ve 2 mezra karantinaya alındı

Ülkede koronavirüs salgınında birinci dalganın ikinci piki yaşanırken Mardin'in Mazıdağı ilçesinde, 2 mahalle ve 2 mezra, koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.Konuya ilişkin...

TOPLUM & YAŞAM 07.09.2020 - 18:17 07.09.2020 - 18:17 Dokuz8 Haber

Ülkede koronavirüs salgınında birinci dalganın ikinci piki yaşanırken Mardin'in Mazıdağı ilçesinde, 2 mahalle ve 2 mezra, koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada "Covid-19 tanılı vatandaşlarımızın sayısının yüksek olduğu ve giderek artmasından dolayı 14 gün süreyle karantinaya alınması kararı alınmıştır" denildi. Mazıdağı Kaymakamlığı'nca yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:"İlçemizde bulunan Yücebağ mahallesi ve bu mahalleye bağlı Der ile Karasu mezralarında mevsimsel tarım işçilerinin sirkülasyonun yoğun olduğu, bu işçilerimizin karantina kurallarına uymadan yerleşim yerlerine geldikleri anlaşıldığında, toplum sağlığı açısından Covid-19 sağlık taramalarının yapılmasına ve 6 Eylül 2020 saat: 20.00 den itibaren 7 gün süreyle karantinaya alınmasına; Kocakent mahallesinde de Covid-19 tanılı vatandaşlarımızın sayısının yüksek olduğu ve giderek artmasından dolayı 14 gün süreyle karantinaya alınması kararı alınmıştır."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@