Koronavirüs testi yaptıran kişi, tükürdüğü suyu doktorun üzerine döktü

Kendisine geçmişe dönük rapor vermeyen aile hekimi Fulya Özçelik'e saldıran ve üzerine içine tükürdüğü suyu döken Cesim Ö. isimli şahıs gözaltına alındıGaziantep'te bulunan Onur Aile Sağlığı...

EMEK DÜNYASI 17.12.2020 - 15:56 17.12.2020 - 15:56

Kendisine geçmişe dönük rapor vermeyen aile hekimi Fulya Özçelik'e saldıran ve üzerine içine tükürdüğü suyu döken Cesim Ö. isimli şahıs gözaltına alındı

Gaziantep'te bulunan Onur Aile Sağlığı Merkezi'nde, bir fabrikada işçi olarak çalışan Cesim Ö., aile hekimi Fulya Özçelik'ten kendisine geçmişe dönük rapor vermesini istedi. Bu talebi kabul etmeyen aile hekimi ile Cesim Ö. arasında tartışma çıktı.Tartışma sırasında doktora saldıran Cesim Ö., görevliler tarafından engellendi ve sakinleşmesi için kendisine su ikram edildi. Bu sırada tartışmasını sürdüren Cesim Ö., aniden içine tükürdüğü bardaktaki suyu Fulya Özçelik'in üzerine serpti. Özçelik, polisi arayarak Cesim Ö.'den şikâyetçi oldu.

"TÜM BUNLAR OLURKEN KENDİMDE DEĞİLDİM"

DHA'nın aktardığı habere göre, gözaltına alınan Cesim Ö., emniyetteki sorgusunda yaptığından pişman olduğunu söyledi. Geçmiş günlerde işe gitmediğini ve bunun için rapor talebinde bulunduğunu belirten Cesim Ö., şu ifadeleri kullandı:"İş yerine raporum olduğunu söyledim. Bunun için merkeze giderek aile hekimimden geçmiş tarihli rapor istedim. Doktor Hanım da bana bunun mümkün olmadığını söyledi. Bunun üzerine aramızda tartışma çıktı. Bu sırada kendimi iyi hissetmediğimi ve Covid-19 testi verdiğimi de söyledim. Israrlı talebime rağmen rapor vermeyeceğini söyleyince kendimi kaybettim ve bu sırada bana sakinleşmem için ikram edilen bardağa tükürerek içindeki suyu, doktorun üzerine serptim. Tüm bunlar olurken kendimde değildim. Yaptıklarımdan pişmanım."

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen ve test sonucunun negatif çıktığı öğrenilen Cesim Ö., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şiddet maruz kalan aile hekimi Fulya Özçelik ise psikolojisinin bozulduğu gerekçesiyle bir hafta rapor alarak evine gitti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@