Dedeoğulları Ailesi'nin katil zanlısı Mehmet Altun'un eşi, annesi, babası ve kardeşi tutuklandı. Ancak saldırgan Altun tüm aramalara rağmen 6 gündür bulunamadı.

Konya’nın Meram ilçesinde 30 Temmuz günü aynı aileden 65 yaşındaki Yaşar Dedeoğulları, 36 yaşındaki Serap Dedeoğulları, 32 yaşındaki Serpil Dedeoğulları, 30 yaşındaki Sibel Dedeoğulları, 57 yaşındaki İpek Dedeoğulları, 45 yaşındaki Metin Dedeoğulları ve 35 yaşındaki Barış Dedeoğulları’nı katleden ve daha sonra evi ateşe vererek, olay yerinden kaçan Mehmet Altun hala bulunamadı.

10 KİŞİ TUTUKLANDI

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 14 kişi, dün emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Savcılık ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edilenlerden 10'u tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Gözden kaçırmayın

Erdoğan Cahit Özkan'ı MYK üyeleri önünde fırçalamış: "Bizi yoruyorsun, şahsi ikbalini düşünüyorsun" Erdoğan Cahit Özkan'ı MYK üyeleri önünde fırçalamış: "Bizi yoruyorsun, şahsi ikbalini düşünüyorsun"

MA'nın aktardığı habere göre, "delillerin tam olarak toparlanmaması, HTS analizlerinin devam etmesi, kriminal raporların tam olarak ikmal edilmemesi ile siber inceleme raporlarında dijital materyallerin incelemesinin devam etmesi, olay günü şüphelilerin bulundukları yerler ile ilgili kamera ve tanık araştırması işlemlerinin devam etmesi, suçun asli faili olup halen hakkında yakalama kararı bulunan firari şüpheli ile olan münasebetleri" sebebiyle A.Ç., V.K., Y.Ç., Z.A., A.K., A.K., İ.K., İ.A., İ.A. ve R.Ç., "kasten öldürme" suçundan tutuklanırken, 4 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Saldırgan Mehmet Altun'un eşi Z.A., babası İ.A., annesi İ.A. ve kardeşi A.K. tutuklananlar arasında yer aldı. Ancak saldırgan 6 gündür tüm aramalara rağmen bulunmadı.