Konyaaltı Belediyesi, geleneksel hale getirdiği ‘Çandır Fasulyesi Şenliği’ni, 8 Aralık Perşembe günü saat 13.00’te HayatPark’ta düzenleyecek.

Bu yıl beşinci kez düzenlenecek şenlik kapsamında HayatPark alanına kurulacak stantlarda, Yarbaşçandır köylüleri misafirlere organik ürünlerini sergileyip satışını yapma fırsatı bulacak. Çandır Fasulyesi’nin bölgede yetişen nadir tarım ürünlerinden olduğunu belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, şunları söyledi:

“Antalya’nın bu önemli değerini herkese tanıtmak istiyoruz. Yetiştiği bölge olan Yarbaşçandır Mahallemizin önemli gelir kaynakları arasında yer alan Çandır Fasulyesi’ni, Konyaaltı Belediyesi olarak bölgede bulunan tarlamızda ekip hasadını yapıyoruz. Bu yıl da önemli ölçüde üretimi artan fasulyeyi yine halkımıza ikram etmek istiyoruz. Ayrıca tohumluk olarak da ihtiyaç sahibi üreticilerimize ulaştırıyoruz. Üretimi 2 tona kadar düşen fasulyenin bu yıl itibariyle üretimini yaklaşık 50 tona çıkardık. Bunu yaptığımız destekler ile sadece 3 buçuk yılda gerçekleştirdik. İlçemizin bu değerini yaşatmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Düzenleyeceğimiz şenliğe tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum.”

Esenyurt'ta çölyak hastaları için farkındalık etkinliği Esenyurt'ta çölyak hastaları için farkındalık etkinliği