Konyaaltı Belediyesi Sosyal Hizmet Merkezi (KOSHİM) bünyesinde yer alan kütüphane, İstek Konyaaltı İlkokulu 2’nci sınıf öğrencilerini ağırladı. Üç sınıftan toplam 59 öğrenci, öğretmenleriyle birlikte kütüphaneyi ziyaret ederek, kütüphanenin bölümlerini tanıdı. 

Yaklaşık 20 bin adet kitap arşiviyle haftanın altı günü hizmet veren kütüphane, geçen günlerde İstek Konyaaltı İlkokulu 2’nci sınıf öğrencilerini misafir etti. Üç sınıftan toplam 59 öğrenci, kütüphaneyi tanıdı. İlgilerini çeken bölümleri tespit eden öğrenciler, sonrasında ilgilerini çekme nedenlerini not etti. Aldıkları kitapların künyelerini oluşturan öğrencilere, kütüphane personeli tarafından bilgi verildi.

HER YAŞTAN YURTTAŞA AÇIK

Çınar Akademi’de ara tatil bitiyor, dersler başlıyor Çınar Akademi’de ara tatil bitiyor, dersler başlıyor

Kütüphanede yer alan bölümler, kitaplar, kütüphane üyeliği, okuma alışkanlığı edinme gibi konularda bilgilendirilen öğrenciler, öğretmenleri ve kütüphane çalışanlarına merak ettiklerini sorma imkanı da buldu. Her yaştan yurttaşın aradığı kaynağa ulaşabilmesi adına çalışmalar yaptıklarını belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, minik öğrencilerin kütüphane ziyaretlerinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Başkan Esen, “Zengin arşiviyle artık hafta sonları da hizmet veren kütüphanemize bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz. Özellikle havaların soğuduğu bu günlerde sıcak ve sessiz bir ortamda ders çalışabilir, kitap okuyabilir, kütüphanemize üye olarak okumak istedikleri kitapları alabilirler” diye konuştu.