Avrupa kupasında yoluna kayıpsız devam eden Konyaaltı Belediyesi SK Kadın Hentbol Takımı, 26 Mart Pazar günü rövanş için Slovakya temsilcisi Michalovce takımı ile karşılaşacak. İlk maçı evinde oynayan ve 31-24 skorla galip gelen Konyaaltı ekibi, deplasmanda da kazanarak adını finale yazdırmak istiyor. 

Maç öncesi yapılan toplantıda sporcularla bir araya gelen Konyaaltı Belediye Başkanı Esen, takıma başarılar diledi. Kadın Hentbol Takımı’nı kurdukları günden bu yana her yıl hedeflerini büyüterek yollarına devam ettiklerini kaydeden Esen, “Bu çok büyük bir şey. Sona çok yaklaştınız. Sizin sayenizde Türkiye’de hentbol daha fazla konuşulmaya başlanabilir. Arada 7 sayı fark var. Bu ciddi bir avantaj” diye konuştu. 

Büro Emekçileri Sendikası Antalya Şubesi: TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarını protesto etti Büro Emekçileri Sendikası Antalya Şubesi: TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarını protesto etti

Kadınların toplumda daha fazla öne çıkmaları gerektiğini kaydeden Esen, artık hedeflerinin Antalya’ya ve Türkiye’ye kupa getirmek olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bizi çok mutlu ettiniz ve gururlandırdınız. Büyük bir heyecanla, size çok streste yüklemek istemiyorum, içimde bir his kupanın geleceğini söylüyor bana. Bunu yaşarsak çok büyük bir mutluluk duyacağım. Hem bana hem kendinize yaşatmayı istediğinizi biliyorum. Bir hayalim var. Maalesef Türkiye’nin şartlarından dolayı gecikme yaşadık. Maçları ve idmanları yaptığımız sahanın, konaklama ve sosyal tesislerin bir arada olduğu ve belki de Türkiye’nin en önemli konaklama tesisinde sizleri bir araya getirmek istiyorum. Önümüzdeki dönemde yapmayı planlıyoruz.”