Kocaeli ve Sakarya'da bazı taşınmazlar için 'acele kamulaştırma' kararı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Kocaeli ve Sakarya'da yol yapılacağı gerekçesiyle birçok taşınmaz için kamulaştırma kararı verildi.AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'...

GÜNDEM 21.03.2021 - 11:59 21.03.2021 - 11:59

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Kocaeli ve Sakarya'da yol yapılacağı gerekçesiyle birçok taşınmaz için kamulaştırma kararı verildi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, Kocaeli ve Sakarya'da yol yapılacağı gerekçesiyle birçok taşınmaz için "acele kamulaştırma" kararı verildi."Akyazı Yahyalı Duble Yol Projesi" için alınan karar kapsamında, 3 mahallede toplam büyüklüğü binlerce metrekareyi bulan 77 taşınmazın büyüklü-küçüklü bazı bölümleri kamulaştırılacak. Kamulaştırma Sakarya'ya bağlı Akyazı Belediyesi tarafından uygulanacak.Bir diğer Cumhurbaşkanı kararına göre ise, "İzmit-Kandıra Devlet Yolu Projesi" kapsamında Karayolları Genel Müdürlüğü kamulaştırma yapacak. Kocaeli'nin İzmit ilçesindeki 7 mahalle ile Kandıra ilçesindeki 10 mahallenin sınırları içinde yer alan bazı taşınmazlar ve üzerindeki müştemilat acele kamulaştırılacak.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@