Koç Holding: Herkesi İstanbul Sözleşmesi'ni korumaya davet ediyoruz

Koç Holding, İstanbul Sözleşmesi'nin korunması gerektiğini belirten ve bu yönde çağrı yapan bir açıklama yayınladı.Koç Holding, son dönemde iktidarın çıkmak istediğini açıkladığı İstanbul Sö...

TOPLUMSAL CİNSİYET 24.07.2020 - 20:58 24.07.2020 - 20:58

Koç Holding, İstanbul Sözleşmesi'nin korunması gerektiğini belirten ve bu yönde çağrı yapan bir açıklama yayınladı.

Koç Holding, son dönemde iktidarın çıkmak istediğini açıkladığı İstanbul Sözleşmesi'nin önemini vurgulayan bir açıklama yaptı.

"TARAF OLMAK KARARLILIĞIN GÖSTERGESİDİR"

İstanbul Sözleşmesi'ne dair tartışmalar devam ederken, bir açıklama da Koç Holding'den geldi. Sözleşme'de kalmanın önemine vurgu yapılan açıklamada, "Kadına yönelik şiddet insan hakları ihlalidir. İstanbul Sözleşmesi'nin tarafı olmak, kadına yönelik şiddetle mücadele konusundaki kararlılığın göstergesidir. Bu vesileyle ülkemizdeki herkesi ve tüm yetkili kurumları İstanbul Sözleşmesi'ni korumaya ve bağlı kalmaya davet ediyoruz. Kadınların şiddete maruz kalmadığı, öldürülmediği bir ülke için dayanışma içinde mücadele etmek gerektiğine inanıyoruz. Koç Topluluğu olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kadına yönelik şiddetle mücadele başta olmak üzere kadınların erkeklerle eşit hak ve özgürlüklere sahip olduğu bir dünya için çalışmaya devam edeceğiz" denildi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@