Kobanê Davası'nda tahliye olanlar cezaevinden çıktı

Kobanê Davası’nda tahliye olan 4 kişi cezaevinden çıktı. Tahliye olan isimlerden Cihan Erdal ve Can Memiş, "Hakikat illaki kazanacak, bu davanın boşa düşeceğini umuyoruz" dedi.Halkların Dem...

GÜNDEM 15.06.2021 - 23:56 15.06.2021 - 23:56

Kobanê Davası’nda tahliye olan 4 kişi cezaevinden çıktı. Tahliye olan isimlerden Cihan Erdal ve Can Memiş, "Hakikat illaki kazanacak, bu davanın boşa düşeceğini umuyoruz" dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) önceki dönem Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş ile Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) önceki dönem Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel’in de aralarında bulunduğu 28’i tutuklu olmak üzere 108 ismin yargılandığı Kobanê Davası’nın 3’üncü duruşmasında ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, “Berfin Özgü Köse, Ayhan Bilgen, Can Memiş’in savunmalarının alınmış olması ve Cihan Erdal’ın savunmalarının suç vasfının değişme ihtimali bulunduğu” gerekçesiyle adli kontrol şartıyla tahliyelerine karar verdi. Tahliye kararının ardından Sincan Cezaevi’nde tutulan isimlerden ilk olarak Berfin Özgü Köse akşama doğru cezaevinden çıkarken, Ayhan Bilgen, Can Memiş ve Cihan Erdal ise gece saatlerinde bırakıldı. 'DAVANIN BOŞA ÇIKMASINI UMUYORUZ' Cezaevinden çıkan 4 isim alkışlarla karşılandı. Cihan Aydın, içeride olan arkadaşlarının bir an önce serbest bırakılmasını umduklarını belirterek, "Hakikat illaki kazanacak. Bu davanın boşa düşüneceğini umuyoruz" dedi. Can Memiş ise, "Biz ne kadar serbest bırakılmış olsak da tahliye edilmemiş arkadaşlarımızın burukluğunu ve acısını yaşıyoruz. En kısa sürede serbest bırakılmalarını umuyoruz" dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@