Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyetin 100. yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen para ödüllü resim yarışmasıyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin 100. yılı anısına Kırşehir Belediyesi ulusal katılıma açık bir resim yarışması düzenlemeyi ve bu alanın sanatçılarına destek vermeyi amaçlamaktadır.

Bilindiği üzere Kırşehir, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na müzik alanında dâhil edilmiş ilk ve tek şehirdir. İlimiz, Ahilik, Âşıklık ve Abdallık gibi kadim gelenekleri ile ülkemizin en zengin kültür ve sanat şehirlerinden biridir. Kırşehir Belediyesi, müzik alanında ulusal ve uluslararası ölçekte birçok taahhüdünü yerine getirmiş olup, sanatın diğer disiplinlerine de destek olarak etkinliklerine devam etmektedir. Kenti, sanatın her alanında çağın gereksinimlerine cevap verebilen bir marka değerine kavuşturmayı amaçlamaktadır. Bu bağlamda herkesi Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından hazırlanan yarışmaya katılmaya davet ediyorum.” 

Kırşehir’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı Kırşehir’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı