Kırşehir Belediyesi’nin başlattığı yardım kampanyası kapsamında Adıyaman ve Osmaniye’ye su ve gıda kolileri gönderildi.

Kırşehir Belediyesi, başlattığı kampanya çerçevesinde bir yandan şehre gelen depremzedelerin barınma ve temel ihtiyaçlarını karşılıyor bir yanda da depremden etkilenen şehirlere ihtiyaç önceliklerine göre yardım göndermeye devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Kırşehir Belediyesi Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’ne gelen yardımlardan Adıyaman Besni Şambayat’a gıda yardımı, Osmaniye’ye de gıda, su ve ekmek yardımı gönderildi.

Yardım kampanyasına destek veren hayırseverlerin Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’ne getirdikleri süt, makarna, kuru bakliyat, konserve, kahvaltılık peynir-zeytin, peçete, çay, hazır çorba, pil, biberon-emzik, içlik ve çamaşır, kadın mont, bebek bezi, havlu, tuvalet kağıdı, cep ısıtıcı, eldiven, atkı, bere, çorap, polar battaniye, polar ara katman, kışlık bot, kışlık mont, bebek maması, hijyenik ped, el feneri, kibrit ve kullanılmamış kıyafetler vb. ihtiyaç maddeleri gruplandırılarak market sistemi oluşturuldu. Vatandaşlar merkeze gelerek buradan ihtiyaçlarını giderebiliyor.  AFAD Durum Belgesi olan depremzede vatandaşlar, Kırşehir Belediyesi Halk Otobüsleri'nden de ücretsiz olarak faydalanabiliyorlar. Kırşehir'deki depremzedelere ulaştırılmak üzere odun kömür yardımları da Eski Karayolları şantiyesinde toplanıyor.

Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu: Gelecek güzel günleri hep birlikte kuracağız Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu: Gelecek güzel günleri hep birlikte kuracağız