CHP Genel lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine yönelik "O vergi memuru. Ama ben ekonomistim. Aramızdaki fark bu" açıklamasına "Sen ekonomist değil, olsan olsan 5’li çetenin tahsildarı olursun. Halkın parasına göz dikmiş bir tahsildar!" şeklinde cevap verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ın kendisine yönelik “O vergi memuru. Ama ben ekonomistim. Aramızdaki fark bu” sözlerine sosyal medya hesabından yanıt verdi

Gözden kaçırmayın

HDP’den Çerkes Katliamı için kanun teklifi HDP’den Çerkes Katliamı için kanun teklifi

Kılıçdaroğlu, paylaşımında  Erdoğan’ın sözlerine, “Sen ekonomist değil, olsan olsan 5’li çetenin tahsildarı olursun. Halkın parasına göz dikmiş bir tahsildar!” şeklinde cevap verdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘yap işlet devret’ projlerini eleştirdiğinin hatırlatılması üzerine Erdoğan, şunları söylemişti: “Yetişemediği üzüme koruk deme meselesi var ya, bununki bu. Varsa alternatifin, alternatifi söyle. Bugün kamu özel anlayışıyla dünyada bu tür yatırımların yapılması en gelişmiş ülkelerde bile var. O, vergi memuru. Ama ben ekonomistim. Aramızdaki fark bu. İşim benim bu işlerle geçti. Ama bundan sonra zaten vergi memurluğu da vermezler çünkü SSK’de genel müdürken orayı batırdı.”