CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisinin “3 Aralık’a kadar sabredin. Yeni bir vizyon açıklayacağız” sözleri karşısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bir vizyon açıklamaya hazırlandığını ilan etmesinden memnuniyet duyduk” sözlerinin sorulması üzerine; “3 Aralık’ta gelsin, benim konuşmamı dinlesin. Vizyon nedir kendisine öğreteceğim” dedi.

İstiklal saldırısının araştırılması önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi İstiklal saldırısının araştırılması önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Ormancılar Buluşması’na katılmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, bugün TBMM’de; grup toplantısında, kendisine yönelik açıklamalarının ve 3 Aralık’ta yapacağı konuşmaya yönelik sözlerinin anımsatılası üzerine Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Böyle boş konuşmaya bırakın devam etsin. Kendisine bir çağrım var: 3 Aralık’ta gelsin, benim konuşmamı dinlesin. Vizyon nedir kendisine öğreteceğim. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın, Erdoğan'ın da endişesi olmasın. Erdoğan'ın ufku nasıl aşılırmış ben vizyon konuşmasında ona göstereceğim.”

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, dün TBMM’de, grup konuşmasında; “Sabredin, 3 Aralık’a kadar sabredin. 3 Aralık’ta yeni bir vizyonu açıklayacağız. Vizyonumuz hazır, 3 Aralık. Ekiplerimiz hazır, yatırımcılar hazır, taze para da hazır. Türkiye’yi bu beladan sonuna kadar kurtaracağız” demişti.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bugünkü grup toplantısında; “Bu zatın siyasi hayatında ilk kez bir vizyon açıklamaya hazırlandığını ilan etmesinden memnuniyet duyduk. Bizim asıl güreşmek istediğimiz minder işte burasıdır” açıklamasını yapmıştı.