CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İsrail Maslahatgüzarı Irit Lillian’ı kabul etti.

Gözden kaçırmayın

Kılıçdaroğlu: "Mahkemeyi de tanımıyoruz, verdiği kararı da tanımıyoruz" Kılıçdaroğlu: "Mahkemeyi de tanımıyoruz, verdiği kararı da tanımıyoruz"

CHP Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşmede, Türkiye’deki siyasi gelişmelere ilişkin olarak Kılıçdaroğlu, “CHP ve Türkiye’deki seçmen erken seçime hazır, ancak iktidar seçime yanaşmıyor” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İsrail Devleti’nin Türkiye Cumhuriyeti Maslahatgüzarı ve Ankara Büyükelçiliği Misyon Şefi Irit Lillian’ı CHP Genel Merkezi’nde kabul etti.

Cumhuriyet'ten Erdem Sevgi'nin haberine göre, nezaket ziyareti kapsamında bir araya gelen Kılıçdaroğlu ve Lillian, Türkiye’deki siyasi gelişmeler ve seçim gündemini konuşuldu.

Kılıçdaroğlu’nun, Lillian'a CHP’nin siyasi tutumunu anlattığı, "Partisinin ve Türkiye genelindeki seçmenin erken seçime hazır olduğunu ancak iktidarın seçime sıcak bakmadığını” aktardığı öğrenildi.

Kılıçdaroğlu'nun “olası erken seçimde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayının hangi niteliklere sahip olması gerektiği” yönündeki görüşlerini ve “CHP’nin Türkiye’deki sığınmacılara ilişkin izlediği politikayı” anlattığı bildirildi.