Kılıçdaroğlu: Provokasyonlar artabilir, çok daha dikkatli olmalıyız

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İYİ Parti'li Lütfü Türkkan'ın bir şehit yakınına küfretmesinin kabul edilemez olduğunu söylerken, yaşananları 'provokasyon' olarak değerlendirdi.

SİYASET 09.11.2021 - 08:44 09.11.2021 - 08:50

CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde toplandı.

T24'ten Eray Görgülü'nün haberine göre toplantının en önemli gündem maddelerinden birini, Bingöl'de gerilim yaşadığı bir şehit yakınına küfür eden ve ardından İYİ Parti Grup Başkanvekilliği'nden istifa eden Lütfü Türkkan oluşturdu. 

Türkkan’ın küfretmesine tepki gösteren ve bu davranışı onaylamanın mümkün olmadığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, yaşanan olayı ise provokasyon olarak değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, MYK üyelerine bu konuda uyarılarda bulundu.

'ÖZEL OLARAK GETİRİLDİ'

Türkkan’a tepki gösteren vatandaşın İzmir’de yaşadığının tespit edildiğini ve Meral Akşener’e tepki göstermek için özel olarak Bingöl’e geldiğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, daha önce Rize’de Akşener’e yönelik provokasyon girişimini de hatırlattı.

'AKP BU SALDIRIYI SAHİPLENDİ'

Ankara’nın Çubuk ilçesinde kendisine yönelik linç girişimini de hatırlatan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu linç girişiminin görüntülerini grup toplantısında izlettirdiğini belirten Kılıçdaroğlu, “AKP bu saldırıyı sahiplendi. Saray yönetimi, ekonomik sorunlar arttıkça dikkatleri başka yöne çekmek için çaba harcıyor. Bingöl’de yaşanan olay AKP’nin bu tür provakosyonlara daha sık başvuracağını gösteriyor” ifadelerini kullandı.

İL VE İLÇE ÖRGÜTLERİNİ UYARIN

 Kılıçdaroğlu, aynı zamanda örgütlerden ve yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılarının da bu tür provokasyonlara karşı il ve ilçe örgütlerini uyarmalarını isteyerek bu konuda gerekli önlemlerin alınması gerektiğinin altını çizdi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST