CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır ziyaretini sürdürüyor. Kılıçdaroğlu, CHP’ye üye olan yurttaşlara rozet takılması için gerçekleştirilen törende konuşma yaptı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır ziyaretinde CHP’ye üye olan yurttaşlara rozet takılması için gerçekleştirilen törende konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

"Birlikte yapacağız. Büyük acılar çektiniz, dertleriniz, işsizlik, evlerde yoksulluk var hepsinin farkındayım. Türkiye büyük bir ülke imkanlarımız var. Bu imkanlar savurganca kullanılıyor.

"BUNUN KABAHATİ BİZDE"

CHP’ye Diyarbakır’da fazla üye olan yok biliyorum. Bunun kabahati bizde. Sofranızda oturmadık, Ankara’da oturduk güzel güzel laflar ettik 'niye bize oy vermiyorlar?' diye. Sizin dertlerinize talibim. Dertlerinizi çözeceğim.

Biz gençlerle gurur duyuyoruz. Ülkemizin bugünü ve geleceği gençlere emanet. Bütün bölge olarak huzur içinde yaşayacağız. Orta Doğu’yu kast ediyorum. Ne ezilen ne ezen, insanca hakça bir düzeni beraber getireceğiz.

Yeni kadrolarla gençlerle kadınlarla yolumuza devam edeceğiz aydınlık parlak bir Türkiye’yi yeniden inşa etmek üzere."

Gözden kaçırmayın

CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanından ortak açıklama: Kaftancıoğlu kararı kabul edilemez CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanından ortak açıklama: Kaftancıoğlu kararı kabul edilemez

Kılıçdaroğlu rozet

Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından partiye katılan yeni üyelere rozetlerini taktı.