CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Marmaris'te dün akşam başlayan yangınına atfen, iktidarın orman yangınları için yeterince önlem almadığını söyleyerek, "Bu kadar beceriksiz bir iktidar görmedim" dedi.

2 Temmuz'da alanlara çıkma çağrısı 2 Temmuz'da alanlara çıkma çağrısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Toplu Açılış Töreni'nde konuştu. Açılışta Marmaris'teki orman yangınına değinen Kılıçdaroğlu, "27 yıldır kamuda çalıştım, emin olun hayatımda bu kadar beceriksiz bir iktidar görmedim" ifadelerini kullandı.

"BU DÜZENİ DEĞİŞTİRECEĞİZ"

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

- Tek adam rejimini kabul etmiyoruz ve değiştireceğiz. Ne pahasına olursa olsun bu düzeni mutlaka değiştireceğiz.

- Türkiye'nin önünde ciddi engeller olduğunu biliyorum. Sizden bir şey istiyorum: Sandık önünüze gelecek. Elinizi vicdanınıza koyacak öyle oy kullanacaksınız.

- Saray beslemeleri 5-6 yerden maaş alıyor. Oligarklar var nasıl köşeyi döndükleri biliyorum. Muhammed Ali Kıney'in çiftliğini nasıl aldıklarını biliyorum. Sizin ödediğiniz verginin her kuruşunun size geri dönmesini istiyorsanız yapacağınız tek şey var, bize katılacaksınız. Bizim yolumuz aydınlık yoludur, bizim yolumuz Mustafa Kemal'in yoludur.

"ORMANLARIMIZ YANIYOR"

- Hepimizin adalet konusunda bir araya geldik. Halka hesap verme konusunda bir araya geldik. Yüz yıl geçti, ikinci yüzyılın eşiğindeyiz. İkinci yüzyılı Allah izin verirse Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız.

- Demokrasi istiyorsanız bize katılın. Bize katılın nehirler gibi okyanuslara akalım. Bize katılın cumhuriyeti ikinci yüzyılda demokrasi ile taçlandıralım.

- Marmaris'te ormanlarımız yanıyor. Emin olun hayatımda bu kadar beceriksiz bir iktidar görmedim. 27 yıldır kamuda çalıştım. Başbakanlar, bürokratlar vardı. Yangın çıkacak diye hazırlık yaptıklarını biliyorum.

- Bunların yatacak yeri yok. O Saray'da oturan zatı sizin oylarınızla emekli edeceğiz. Zorbalardan kurtulacak memleket.