Kılıçdaroğlu: Bilimi, felsefeyi unuttuk

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalar Belediyesi’nin düzenlediği sempozyuma katıldı, "Siyasetçinin en azından asgari belli bir entelektüel derinliğe ihtiyacı vardır" dedi.

SİYASET 25.09.2021 - 16:45 25.09.2021 - 16:51

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da Adalar Belediyesi’nin düzenlediği "Prens Adaları Felsefe ve Siyaset Sempozyumu'nda bir konuşma yaptı. "Siyasetçinin en azından asgari belli bir entelektüel derinliğe ihtiyacı vardır, bunun olması lazım” diyen Kılıçdaroğlu, yaptığı açış konuşmasında, Türkiye'de gerçekten de güçlü bir felsefi düşünceye ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Adalar'ın tarihsel derinliği, görkemli bir geçmişi olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Siyasetçinin en azından asgari belli bir entelektüel derinliğe ihtiyacı vardır. Entelektüellerde belli bir felsefi derinlik olunca özgüvenin olduğunu da görebiliyorsunuz. Pek çok sanatçımızı hapishanelerde çürüttük. Bilimi, felsefeyi unuttuk. Gönül ister ki, bu pandemi dolaysısıyla olmadı, dünyanın en önemli felsefecilerini buraya çağıralım. Gelsinler, bizler ve gençler onları dinleyebilsinler. Bunun ortamını yaratmak mümkün bu ortamın yaratılması dileğiyle hepinize sevgiler saygılar sunuyorum."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@