Kıbrıs'tan anlamlı yanıt: Devletlerin itibarı binalarının ihtişamı ile ölçülmez

KKTC eski Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, KKTC Cumhurbaşkanlığı binasına "Malum İngilizlerin diktiği bir gecekondu" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösterdi.

GÜNDEM 21.07.2021 - 13:18 21.07.2021 - 13:30

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) eski Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın Kuzey Kıbrıs'ta yaptığı "külliye müjdesine" tepki gösterdi ve "Devletlerin itibarı binalarının ihtişamı ile ölçülmez" dedi. Akıncı, Erdoğan'ın Kuzey Kıbrıs'a  Cumhurbaşkanı Külliyesi inşa edileceğini kullandığı ifadelere de karşı çıktı ve Cumhurbaşkanlığı ofisi olarak kullanılan binanın 1934 yılında yapıldığına ve tarihi önemi olduğuna vurgu yaptı. Akıncı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Devletlerin itibarına gelince, binalarının ihtişamı ile ölçülmez. Devletlerin itibarı demokrasi, özgürlükler, insan hakları, hukuk, adalete olan saygı ve yurttaşların refah düzeyi ile ölçülür" dedi.

"BİR AN ÖNCE ŞURALARDAN KURTULALIM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC ziyaretinde "külliye müjdesi" vermiş, "Bilindiği gibi KKTC Cumhurbaşkanlığının ne doğru dürüst bir cumhurbaşkanlığı binası veya külliyesi var veyahut da doğru dürüst bir parlamento binası var. Biz bunu KKTC'ye yakıştırmıyoruz" diyen Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı binası için "malum İngilizlere ait bir gecekondu. Bir an önce şuralardan kurtulalım diyorum." demişti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@