KESK'ten OHAl raporu: Keyfi bir uygulama var

KESK tarafından hazırlanan "OHAL inceleme komisyonu lağvedilmelidir" raporu Ankara'da Mülkiyeliler Birliği'nde açıklandı.Açıklamaya KESK Eş Genel Başkanları Mehmet Bozgeyk, Aysun Gezen, KESK...

EMEK DÜNYASI 23.01.2020 - 15:41 23.01.2020 - 15:41 Dokuz8 Haber

KESK tarafından hazırlanan "OHAL inceleme komisyonu lağvedilmelidir" raporu Ankara'da Mülkiyeliler Birliği'nde açıklandı.

Açıklamaya KESK Eş Genel Başkanları Mehmet Bozgeyk, Aysun Gezen, KESK'li yöneticiler, İHD Eş Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, ihraç edilen akademisyenlerle ile birlikte HDP ve CHP'li milletvekilleri katıldı.https://twitter.com/dokuz8haber/status/1220392750727581698?s=20

KOMİSYON KEYFİ DAVRANIYOR

Rapor, Aysun Gezen Tarafından okundu. Gezen, komisyonun keyfi davrandığını, hakkında herhangi bir soruşturma dahi olmayan, beraat eden kişilerin bile işlerine iade edilmediğini belirtti.

KAYA: BİNLERCE KHK MAĞDURU İLE İLETİŞİME GEÇTİK

CHP Milletvekili Yıldırım Kaya, CHP olarak OHAL sürecinde parti genel merkezinde ihraçlarla ilgilenmek üzere komisyon kurduklarını, bu komisyon üzerinden binlerce KHK’lı ile iletişime geçtiklerini belirtti.

HDP: AİHM VE ANAYASA MAHKEMESİ İŞLEVSİZ BIRAKILDI

HDP milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ise AİHM’in, Anayasa mahkemesinin, idari mahkemelerin işlevsiz bırakıldığını insanların bundan dolayı fazlasıyla mağdur edildiklerini söyledi.

TÜRKDOĞAN: KHK'LARLA ÖRGÜTSÜZLÜK TEŞVİK EDİLDİ

İHD Eş Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan ise devletin bilinçli olarak ayrımcılık yaptığını, KHK’lar ile aynı zamanda örgütsüzlüğün teşvik edildiğini, binlerce kamu emekçisinin sendikalardan istifa ettirildiğini vurguladı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@