KESK Eşbaşkanı Mehmet Bozgeyik, “Geçinemiyoruz!" sloganıyla yapacakları bölge mitinglerine katılım çağrısı yaptı.

Eczacılardan eylem kararı: Kira, elektrik, doğalgaz faturalarımızı bile ödeyemiyoruz Eczacılardan eylem kararı: Kira, elektrik, doğalgaz faturalarımızı bile ödeyemiyoruz

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Antalya Şubeler Platformu, 2022 bütçesine ilişkin “Geçinemiyoruz! İnsanca yaşam, emekten ve halktan yana bütçe için omuz omuza” şiarıyla 18 Aralık’ta İzmir’de düzenlenecek bölgesel mitinge katılım çağrısı yaptı. Eğitim Sen Antalya Şubesi'nde yapılan açıklamaya, KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, Konfederasyona bağlı sendikaların MYK üyeleri katıldı. Toplantıda açıklama yapan KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, iktidarın; emeğe, emekçilere, çiftçilere, esnafa, kadınlara, gençlere ve halka karşı adeta ekonomik darbe yaptığını belirterek, "Göz göre göre ve sonucunu bildikleri ekonomik politikalarla emeği ucuzlatıyor, işsizliği, güvencesizliği artırıyor, yaşam koşullarını dayanılmaz hale getiriyorlar" dedi. 

"HEP BİRLİKTE İTİRAZIMIZI VE SESİMİZİ YÜKSELTELİM"

Bozgeyik, "Bölge mitinglerimizde sadece kamu emekçilerinin değil krizden etkilenen tüm kesimlerin seslerini duyurmasını ve taleplerini dile getirmesini amaçlıyoruz. Sizler aracılığınızla kamu emekçilerine, işçilere, işsizlere, güvencesiz çalışanlara, kadınlara, emeklilere, esnaflara, gençlere, 'geçinemiyoruz' diyen tüm kesimlere seslenmek istiyoruz: 18 Aralık 2021 Diyarbakır ve İzmir, 19 Aralık 2021 İstanbul ve Ankara’da yapacağımız mitinglerde hep birlikte itirazımızı ve sesimizi yükseltelim" diyerek mitinglere katılım çağrısı yaptı.