Türkiye Komünist Partisi (TKP) Genel Sekreteri Kemal Okuyan, Osmaniye’de ‘AFAD malzemelerinin çalındığı’ iddiasıyla 10 partilinin gözaltına alınmasıyla ilgili “Yurttaşlarımızı depremden koruyamayan, sonrasında yapılması gerekenleri yapmayan iktidar, dayanışma için çalışan TKP’lileri gözaltına alıyor. Osmaniye’de onlarca polisin görev aldığı bu rezaletin peşini bırakmayacağız. Kaynaklarınızı faydalı işlere kullanın. Ülke enkaz altında” açıklamasını yaptı.

TKP, parti üyesi 10 kişinin deprem bölgesi Osmaniye’de polis tarafından ‘AFAD malzemelerinin çalındığı’ iddiasıyla gözaltına alınmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

TSK personeline ilişkin kanun teklifi TBMM'de TSK personeline ilişkin kanun teklifi TBMM'de

“Dün akşam geç saatlerde Osmaniye’de dayanışma noktalarından birine çok sayıda polis tarafından ‘AFAD malzemelerinin çalındığı’ iddiasıyla girilip zor kullanılarak ve iletişim hakları kısıtlanarak 10 arkadaşımız gözaltına alındı.

Gece boyunca yaşadığımız hukuksuzluk günlerdir yaşadığımız acının yanında hafif kalır. Hukukçularımız, yöneticilerimiz bölgede ve kamuoyunu düzenli bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bazen sözcükler yetmiyor yaşadıklarımızı anlatmaya. Ama şunu bilin öfkemiz büyüyor, kimsenin kendinde hissetmediği o büyük sorumluluğu bugün TKP’nin her üyesi, gönüllüsü, dostu kalbinde, aklında hissediyor. Ne bu tür kirli oyunlar ne de bizim paramızla ortalığa saçmaktan utanmadığınız zenginlikler düzeninizi koruyacak. Bu günlerin hesabını mutlaka soracağız, hakettiğimiz bir yaşamı kurmak için, gözaltına alınan 10 arkadaşımız derhal serbest bırakılsın.”

TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan da sosyal medya hesabından “Yurttaşlarımızı depremden koruyamayan, sonrasında yapılması gerekenleri yapmayan iktidar, dayanışma için çalışan TKP’lileri gözaltına alıyor! Osmaniye’de onlarca polisin görev aldığı bu rezaletin peşini bırakmayacağız. Kaynaklarınızı faydalı işlere kullanın. Ülke enkaz altında” açıklamasını yaptı.