Kazdağları'ndaki yaşam savunucularına gözaltı

Kazdağları’nı savunmak için Kirazlı’da 425 gündür süren nöbet alanında bulunan yaşam savunucuları sabah saatlerinde gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar yaklaşık 1,5 saat sonra serbest bırakıldı....

EKOLOJİ-ÇEVRE 22.09.2020 - 10:19 22.09.2020 - 10:19 Dokuz8 Haber

Kazdağları’nı savunmak için Kirazlı’da 425 gündür süren nöbet alanında bulunan yaşam savunucuları sabah saatlerinde gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar yaklaşık 1,5 saat sonra serbest bırakıldı.

Kazdağları’nı savunmak için Kirazlı’da 425 gündür süren nöbet alanında bulunan yaşam savunucuları sabah saatlerinde Jandarma tarafından yapılan baskın ile gözaltına alındı. Gözaltına alınan 4 yaşam savunucusu baskın sırasında sinyal kesiciler (jammer) kullanılarak telefon ve internet erişiminin kesildiğini ve jandarmanın görüntü alınmasını engellediğini aktardı.

"NÖBET ALANI ZORLA BOŞALTILIYOR"

Nöbet alanından gözaltına alınan Seçkin Barabaros, Onur Uysal, Sema Demir ve Canan Hakko, yaklaşık bir buçuk saat sonra jandarma komutanlığından serbest bırakıldılar. Serbest bırakılan yaşam savunucuları, nöbet alanının jandarma zoru ile boşaltılmakta olduğunu ama mücadeleden vazgeçmeyeceklerini duyurdu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@