Kayyum protestosunda gözaltına alınanlar serbest bırakıldı

Ankara’da kayyum protestosunda gözaltına alınan HDP’liler serbest bırakıldı. Polis müdahalesinde yaralanan İl Eşbaşkanı Vezir Coşkun Parlak’ın başına 5 dikiş atıldı.HDP Ankara İl Örgütü’nün,...

GÜNDEM 21.05.2020 - 09:26 21.05.2020 - 09:26 Dokuz8 Haber

Ankara’da kayyum protestosunda gözaltına alınan HDP’liler serbest bırakıldı. Polis müdahalesinde yaralanan İl Eşbaşkanı Vezir Coşkun Parlak’ın başına 5 dikiş atıldı.

HDP Ankara İl Örgütü’nün, Iğdır, Siirt, Kurtalan, Baykan ve Altınova belediyelerine kayyum atanmasına karşı yapmak istediği açıklamaya polis müdahale etmişti. Gözaltına alınan ve aralarında HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi ve KHK’li Sosyolog Veli Saçılık, HDP Parti Meclisi üyesi ve avukat Alişan ile HDP Hakkari eski Milletvekili Nihat Akdoğan’ın da bulunduğu 9 kişi serbest bırakıldı.Emniyette "gösteri ve yürüyüş kanuna muhalefet" ettikleri gerekçesiyle işlem yapılan HDP’liler doktor muayenesinin ardından serbest bırakıldı.

İL EŞBAŞKANI BAŞINDAN YARALANDI

Gözaltına alınanlar arasında bulunan HDP İl Eşbaşkanı Vezir Coşkun Parlak’ın polis müdahalesi sırasında aldığı darbeler nedeniyle başının yarıldığı ve 5 dikiş atıldığı, diğer HDP’lilerin de vücutlarının çeşitli yerlerinde morluklar oluştuğu öğrenildi. Darp raporu alan HDP'liler polisler hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını aktardı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@