Amidahaber’de yer alan habere göre; Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde geçtiğimiz yıl eski Genel Sekreter Ayhan Kardan’ın görevden alınmasıyla başlayan revizyon sürüyor. Deprem sonrası Vali Ali İhsan Su’nun talimatıyla iki daire başkanı görevinden alındı.

Depremden sonra izin alıp memleketine giden Yazı Kararlar Daire Başkanı Aslan Demirkıran görevden alındı. Demirkıran’ın yerine evrak kayıt bölümünde memur olarak çalışan Metin Ateş atandı. İkinci görevden alma ise Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nda oldu. Daha önce Ramazan Kızılkaya’nın yürüttüğü göreve Özel Kalem Müdürü Adnan Türk getirildi.

ÜNVANSIZ KİŞİLER DAİRE BAŞKANI OLARAK ATANDI

Ayrıca Esnaf ve Sanatkarlar Şube Müdürü olarak görev yapan Turgut Şener Unvansız Daire Başkanı olarak atandı. Benzer bir atama Satın Alma biriminde yaşandı. Bu birimde görev yapan Servet Ergül Unvansız Daire başkanlığına atandı.

ESKİ VALİ MÜNİR KARALOĞLU GETİRMİŞTİ

Eski Diyarbakır Valisi ve kayyımı Münir Karaloğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde tekniker olarak çalışan Aslan Demirkıran’ı Fen İşleri Daire Başkanlığına getirmişti. Karaloğlu’nun Antalya Valiliği Basın Müdürlüğü’nden getirdiği Ramazan Kızılkaya’yı ise Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı olarak görevlendirmişti.