Kartal Belediyesi, deprem felaketinin açtığı yaraları sarmak için ilk günden itibaren büyük bir yardım kampanyası başlattı. Belediyenin koordinasyonunda gerçekleştirilen yardım kampanyalarına binlerce vatandaş katıldı. Kartal’ın çeşitli noktalarına kurulan yardım toplama alanlarına gelen çok sayıda malzeme, TIR'larla afet bölgelerine ulaştırıldı. Ayrıca geçen süreçte belediye tarafından bölgeye kurulan afet koordinasyon çadırı, mobil ikram aracı gibi hizmetlerle afetzedelere destek sağlandı.

Kartal Belediyesi’ne bağlı sivil savunma ekipleri, belediyenin birim müdürleri, iç ve dış birimlerde görevli personel, ilk andan itibaren bölgede görev yaptı.

BAŞKAN YÜKSEL’DEN EKİPLERE TEŞEKKÜR KONUŞMASI

Afet bölgesinde görev yapan ilk ekipler, Kartal’a döndü. Ekipleri, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Sivil Savunma Uzmanlığı Yerleşkesi’nde bizzat karşıladı. Bölgede 15 gün boyunca gönüllü olarak görev yapan mesai arkadaşlarını tek tek tebrik eden Başkan Yüksel, ekiplerin bölgede yaşadıklarını dinleyerek notlar aldı.

Keşan Genç Ordu'lular Trakya Kartalları'na yenildi Keşan Genç Ordu'lular Trakya Kartalları'na yenildi

Görevden dönen personelle sohbet eden Başkan Yüksel, “Kartal Belediyesi olarak ilk günden itibaren tüm birimlerimizle, tüm komşularımızla elimizden ne geldiyse yapmaya çalıştık. Biz burada yoğun bir yardım seferberliği yürütürken, sizler de deprem bölgesinde Kartallıların yardım elini vatandaşlarımıza ulaştırdınız. Ülkemizin yaşadığı felakette büyük bir özveriyle elini taşın altına koyan siz mesai arkadaşlarıma ne kadar teşekkür etsem az. 15 gün boyunca tanığı olduğunuz gerçekler ve deneyimleriniz bizim de dikkate alacağımız konuların başında olacaktır. Bir daha böyle acıların yaşanmamasını temenni ediyor, vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılara geçmiş olsun diliyorum” dedi.