Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından Kartal Belediyesi personeli, depremin vurduğu Hatay Antakya’da depremzedelere destek vermeyi sürdürüyor. Ekipler, Kartal Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nde, depremzedelerin her gün sıcak yemek ihtiyacını karşılarken,  toplanan yardımları da özellikle bölgedeki köylere götürerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Toplanan yardımlar arasında; gıda, hijyen paketi, kıyafet ve ısıtıcı gibi öncelikli ihtiyaçların yanı sıra çocukların okuması için hikaye kitapları, boyama kitapları ve boyama malzemeleri bulunuyor. 

Antakya dışında Hatay’ın Defne ve Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçelerinde de depremzedelerin barınma ihtiyacının giderilmesi için Kartal Belediyesi tarafından çadır kurulumu yapıldı.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, deprem bölgesinde çalışan personeline teşekkür ederek, “Kartal Belediyesi olarak, depremzedelere yönelik yardım çalışmalarımıza devam ediyoruz. Afet bölgesinde çalışan arkadaşlarımız harika bir iş çıkardılar. Ne kadar teşekkür etsek az. Sadece arama kurtarma noktasında değil, depremzedelere yardım çalışmalarında büyük bir gayret gösterdiler. Diliyoruz ki, bu zor günleri dayanışma içinde hep beraber atlatacağız” diye konuştu. 

Kaynak: anka