Kars'ta koronavirüs salgını dolayısıyla hastanede yatarak tedavi görenlerin yüzde 95'inin aşısız ya da aşısı eksik kişilerden olduğu kaydedildi.

Kars İl Sağlık Müdürü Zakir Lazoğlu, koronavirüs salgını dolayısıyla hastanede yatarak tedavi görenlerin yüzde 95'inin aşısız ya da aşısı eksik kişilerden oluştuğunu söyledi.

AŞIYA İLGİNİN ARTMASI İÇİN ŞEHRİN EN İŞLEK CADDESİNE AŞI ÇADIRI

Rudaw'da yer alan habere göre nüfusa göre aşılama oranının yüzde 59,8 olduğu ilde, aşıya ilgiyi artırmak için en işlek caddelerden Faikbey'de çadır kuruldu.

İSTEYENLERE AŞI YAPILDI

Burada kent sakinlerine broşür dağıtıp aşı hakkında bilgi veren sağlık personeli, isteyenlerin de kayıtlarını yaparak Covid-19 aşısı uyguladı.

Gözden kaçırmayın

Türkiye'de 1253 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı, 11 kişi hayatını kaybetti Türkiye'de 1253 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı, 11 kişi hayatını kaybetti

"NÜFUSUMUZUN YÜZDE 60'A YAKININI AŞILADIK AMA YETERLİ DEĞİL"

İl Sağlık Müdürü Lazoğlu da çadırı ziyaret ederek vatandaşlara aşı olmaları çağrısında bulundu. Lazoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Aşılama çalışmalarımız 43 merkezimizde ve ilimizin farklı noktalarındaki 2 aşı çadırımızda devam ediyor. Hedef nüfusumuzun yüzde 60'a yakınını aşıladık ama yeterli değil" dedi.