Kars'ta gözaltı süreleri uzatıldı, 3 kişi tutuklandı

Kars'ta gözaltına alınan ve yerine kayyum atanan Kars Belediye Eşbaşkanı Şevin Alaca'nın da aralarında bulunduğu 15 kişinin gözaltı süresi 4 gün uzatıldı. Gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı....

GÜNDEM 05.10.2020 - 09:15 05.10.2020 - 09:15

Kars'ta gözaltına alınan ve yerine kayyum atanan Kars Belediye Eşbaşkanı Şevin Alaca'nın da aralarında bulunduğu 15 kişinin gözaltı süresi 4 gün uzatıldı. Gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı.

Kars'ta gözaltına alınanlardan adliyeye sevk edilen 6 kişiden 3'ü tutuklanırken, 3 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

GÖZALTI SÜRELERİ 4 GÜN UZATILDI

1 Ekim'de yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan ve yerine kayyum atanan Kars Belediye Eşbaşkanı Şevin Alaca'nın da aralarında bulunduğu 15 kişinin gözaltı süresi 4 gün uzatıldı.Demokrat Haber muhabiri Selda Manduz, siyasetçiler Hazal Ağdeve, İzzet Altig, Sabri Avag, Adem Karataş ve Zorba Başkutlu'nun savcılıktaki ifadeleri sona erdi.İfadeleri alınan Zorba Baskutlu, Hazal Agdeve ve İzzet Artuğ tutuklama talebiyle, Adem Karataş, Selda Manduz, Sabri Avağ ise "adli kontrol şartıyla" nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.Mahkeme Baskutlu, Agdeve, Artuğ'u tutuklarken, Karataş, Manduz ve Avağ'ı adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST