Kars’ta beklenen kar yağışı, bu sabah başladı. Kars yağışını fırsat bilen vatandaşlar tarihi Kars Kalesi önünde bulun ‘Kars’ yazısı önünde aileleri ve sevdikleri ile bir araya gelerek o anları cep telefonları ile fotoğraf çekerek ölümsüzleştirdi.

“KAR BU SENE ÇOK GEÇ GELDİ”

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi: Nesibe Aydın, deplasmanda Melikgazi Kayseri Basketbol'u 70-79 yendi ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi: Nesibe Aydın, deplasmanda Melikgazi Kayseri Basketbol'u 70-79 yendi

Eşi ve kızı ile karın tadını çıkartan Murat Yavuz, "Normalde kasım ayında kar yağmasını bekliyorduk ama bu sene çok geç yağdı. Erzurumluyum, Kars’ta beşinci yılım ilk kez böyle bir şeyle karşılaştım. Hem kuralık hem de Sarıkamış Kayak Merkezinin kapalı olması üzücü bir şey" dedi.

İş yerinin önünde biriken karları temizleyen Metin Aktaş da, soğuk şehirlerin ön önemli özelliği kar yağması olduğuna dikkat çekerek, "Nihayet kavuşturana bin şükür. Kars, kar ile güzel. Soğuk şehirlerin ön önemli özelliği kar yağmasıdır. Kar yağmadı mı hiçbir tadı kalmaz. İnşallah bereketli olur. Yapacak bir şey yok. Sadece bizim için değil şehir için de çok büyük faydası var. Kar olmadı mı Kars’ta turizm olmaz. Eskiden yaz turizmi vardı ama şimdi kışa ve kar turizmine döndük. Kar da yağmadı mı sıkıntılı olur" diye konuştu.

"KARIN KARS VE SARIKAMIŞ İÇİN ÇOK BÜYÜK ÖNEMİ VAR"

Turgay Kaya da, "Kış turizmi açışınsan özellikle Sarıkamış bölgesi bu yıl çok mağduriyet yaşadı. Şükürler olsun bu yıl kar başladı. Lapa lapa yağıyor, her taraf bembeyaz. Yerli ve yabancı turistin gelmesi açısından karın büyük bir önemi var. Bugün yağmaya başladı ve esnaf olarak büyük bir nefes aldık. Özellikle Doğu Ekspresi’nin gelmesi açısından kar çok önemliydi. Kars Belediyesi ve İl Özle İdaresi ekipleri de karın yağmasıyla birlikte Vali Beyin talimatıyla karla mücadele çalışmaları başlattığını öğrendik" ifadelerini kullandı.