Kars kayyumu Belediye Meclisi'ni feshetti, Kürtçe hesabı sildi

Kars Belediyesi kayyumu Vali Türker Öksüz, 5 partinin üyelerinden oluşan Belediye Meclisi’ni feshederek, belediyenin Kürtçe sosyal medya hesabını sildi."Kobane soruşturması" kapsamında

GÜNDEM 05.10.2020 - 00:22 05.10.2020 - 00:22

Kars Belediyesi kayyumu Vali Türker Öksüz, 5 partinin üyelerinden oluşan Belediye Meclisi’ni feshederek, belediyenin Kürtçe sosyal medya hesabını sildi.

"Kobane soruşturması" kapsamında tutuklanan Kars Belediye Eşbaşkanı Ayhan Bilgen'in yerine kayyum olarak atanan Vali Türker Öksüz, belediyenin Twitter hesabından HDP’li yönetimin çalışmalarını sildirmesinin ardından, belediyenin Kürtçe hesabı olan “@SQerse”yi de dondurdu.

5 PARTİLİ MECLİS FESHEDİLDİ

Mezopotamya Haber Ajansı'nın aktardığı habere göre, kayyum Öksüz, ayrıca 25 kişiden oluşan Belediye Meclisi’ni de feshetti. Belediye Meclisi, 10 HDP, 5 CHP, 4 MHP, 3 AKP, 2 DSP ve bir bağımsız üyeden oluşuyordu.

BELEDİYE BİNASI ÖNÜNDE NAMAZ KILMIŞTI

İçişleri Bakanlığı, tutuklanan Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'in yerine Kars Valisi Türker Öksüz'ün kayyum olarak atandığını açıklamıştı. Öksüz, polis eşliğinde belediye binası önünde namaz kılmıştı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@