Kars Belediyesi Eşbaşkanı Şevin Alaca tutuklandı

Kars Belediyesi Eşbaşkanı Şevin Alaca tutuklandı. Alaca ile birlikte gözaltına alınan 21 kişiden 16'sı tutuklandı.Yerine kayyum atanan Kars Belediyesi Eşbaşkanı Şevin Alaca ve HDP İl Eşbaşka...

GÜNDEM 08.10.2020 - 17:26 08.10.2020 - 17:26

Kars Belediyesi Eşbaşkanı Şevin Alaca tutuklandı. Alaca ile birlikte gözaltına alınan 21 kişiden 16'sı tutuklandı.

Yerine kayyum atanan Kars Belediyesi Eşbaşkanı Şevin Alaca ve HDP İl Eşbaşkanı Cengiz Anlı’nın da aralarında olduğu 4 kişi tutuklandı.Mezopotamya Ajansı'nın aktardığına göre, Kars’ta 1 Ekim’den bu yana gözaltında bulunan aralarında Kars Belediyesi Eşbaşkanı Şevin Alaca’nın da olduğu 5 kişinin getirildikleri Kars Adliyesi’ndeki savcılık sorguları tamamlandı.Savcılık sorgusunun ardından Muazzez Çağrıtekinci serbest bırakılırken, Şevin Alaca ile HDP Kars İl Eşbaşkanı Cengiz Anlı, Mustafa Yardımcıer ve Şengül Erkmen tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

21 KİŞİDEN 16'SI TUTUKLANDI

Mahkeme, Şevin Alaca, HDP Kars İl Eşbaşkanı Cengiz Anlı, Mustafa Yardımcıer ve Şengül Erkmen hakkında tutuklama kararı verdi. Kars Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında Belediye Eşbaşkanı Şevin Alaca'nın da aralarında bulunduğu 21 kişi, 1 Ekim'de evlerine yapılan baskınla gözaltına alınmıştı. Son tutuklamalarla birlikte kentte yapılan operasyonda gözaltına alınan 21 kişiden 16 kişi tutuklanmış oldu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST