Doğuş Partisi Genel Başkanı Mahmut Karalar, Abdal ve Dom toplumunun AKP iktidarı tarafından yok sayıldığını belirterek “Bugün Türkiye’de 8 milyon Abdal ve Dom toplumu olduğu halde neden bizler yok görülüyoruz ve birçok partinin Roman göstererek bizleri silmelerinin anlamı nedir, ne amaçla böyle kararlar alınıyor” dedi.

Doğuş Partisi Genel Başkanı Mahmut Karalar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 Ocak’ta düzenlenen "2023 Roman Buluşması-Yüzyılın Romanını Birlikte Yazıyoruz" programındaki açıklamalarına tepki gösterdi. Karalar, şöyle konuştu:

Davutoğlu’ndan “Sinan Ateş cinayeti” tepkisi Davutoğlu’ndan “Sinan Ateş cinayeti” tepkisi

“TÜRKİYE’DE 8 MİLYON ABDAL VE DOM TOPLUMU OLDUĞU HALDE NEDEN BİZLER YOK GÖRÜLÜYORUZ?”

“20 Ocak’ta Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Yüzyıl’ın Romanı’ diye bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamada, Abdallar ve Domlar huzursuzluklarını dile getirdiler. Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgesinde yaşayan birçok toplumumuz bu konudan huzursuz olduklarını bizleri arayarak, mesaj atarak beyan ettiler. Bugün Türkiye’de 8 milyon Abdal ve Dom toplumu olduğu halde neden bizler yok görülüyoruz ve birçok partinin Roman göstererek bizleri silmelerinin anlamı nedir, ne amaçla böyle kararlar alınıyor? Türkiye’nin Trakya bölgesi dışında Romanın olmadığını beyan etmek istiyorum, tabii ki Romanlar bizim kardeşimiz ve diğer halkımız da huzursuz olduklarını ve her gittiğimiz toplantılarda bunu dile getirdiklerini söylemek istiyorum.”